Z Drozdem i Zbirkiem przez Łuków i okolice.

 

Znakomity przewodnik pozwalający odkryć piękno Ziemi Łukowskiej. Miasto Łuków jest najstarsze w Diecezji Siedleckiej. Historia Łukowa i okolicznych miejscowości sięga XIII wieku i czasów Bolesława Wstydliwego. To miasto jest stolicą regionu, który przez wieki nazywano Ziemią Łukowską. Ponieważ precyzyjne ustalenie jej granic byłoby dość trudne, autorzy Przewodnika postanowili się zająć miejscowościami leżącymi w granicach obecnego Powiatu Łukowskiego.

 

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 91
  • Kod producenta: 978-83-66175-33-4
  • Waga: 0.26 kg
  • Dostępność: Jest Jest  (296 szt.)
  • 27,00 zł 15,00 zł / szt.
  • szt.

Drugi z serii przewodników autorstwa ks. Henryka Drozda i Mirosława Andrzejewskiego. Niniejszy przewodnik jest zaproszeniem czytelników do Łukowa i w jego okolice. Dla autorów inspiracją do jego powstania stały się w 2018 roku obchody 200 rocznicy erygowania Diecezji Siedleckiej, do której Łuków i jego okolice należą. Powstała wtedy myśl, aby w trasach przewodnikowych uwzględnić całą Diecezję. Przyszła kolej na najstarsze miasto Diecezji Siedleckiej, jakim jest Łuków. Bogactwo historii Ziemi Łukowskiej jest tak wielkie, że przewodnik ma znacznie większą objętość niż inne przewodniki. Najstarsza historia Łukowa i okolicznych miejscowości sięga XIII wieku i czasów Bolesława Wstydliwego.

 

Łuków jest stolicą regionu, który przez wieki nazywano Ziemią Łukowską. Ponieważ precyzyjne ustalenie jej granic byłoby dość trudne, autorzy Przewodnika postanowili się zająć miejscowościami leżącymi w granicach obecnego Powiatu Łukowskiego, proponując własne trasy zwiedzania przez dwa miasta i kilkadziesiąt wiosek podkreślając, jak ważną rolę kulturotwórczą w interiorze wiejskim pełnią parafi e, kościoły, cmentarze, szkoły, remizy i świetlice wiejskie.