Prawo do odstąpienia od umowy

Regulamin zwrotów -  sklepu internetowego Wydawnictwa Diecezji Siedleckiej UNITAS

1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki.

 

2. Zwroty są przyjmowane tylko wówczas, gdy towar nie był używany, ani nie został w żaden sposób zniszczony. Zwracany towar należy odsyłać razem z otrzymaną z nim fakturą lub paragonem. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta. Koszt odesłania towaru pokrywa zwracający.

 

3. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady techniczne może skorzystać ze świadczeń gwarancyjnych bezpośrednio w Wydawnictwie. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń mechanicznych, powstałych podczas dostawy, należy wypełnić protokół uszkodzenia towaru u kuriera lub skierować reklamację bezpośrednio do sprzedawcy. Klient powinien odesłać wadliwy produkt przesyłką pocztową na adres sklepu wraz z fakturą lub paragonem (adres: ul. Szkolna 22; 08-110 Siedlce). Reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez sklep przesyłki z reklamowanym produktem. W przypadku uzasadnionej reklamacji, towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (np. z powodu wyczerpania nakładu), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru.

 

4. Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego, sklep zwraca natychmiast po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji.

 

aktualizowano: 19.01.2018 r.

 

Odstąpienie od umowy/Zwroty

Będąc Konsumentem masz prawo odstąpić od umowy w Sklepie internetowym Wydawnictwa Diecezji Siedleckiej UNITAS w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. W przypadku umowy zobowiązującej do przeniesienia własności rzeczy, termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym objąłeś towar w posiadanie lub w którym wskazana przez Ciebie osoba trzecia inna niż przewoźnik weszła w posiadanie towaru. W przypadku umowy zobowiązującej do przeniesienia własności wielu rzeczy, które są dostarczane osobno lub umowy zobowiązującej do przeniesienia własności rzeczy dostarczanych partiami lub w częściach, bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się od dnia, w którym objąłeś w posiadanie ostatnią z rzeczy, ostatnią partię lub część albo w którym wskazana przez Ciebie osoba trzecia inna niż przewoźnik weszła w posiadanie ostatniej z rzeczy, ostatniej partii lub części. Natomiast w przypadku umów o świadczenie usług, bieg 14-dniowy terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się od dnia zawarcia umowy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, musisz poinformować nas o swojej decyzji o  odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia, na przykład przez pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną. Oświadczenie możesz przesłać na przykład za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: wydawnictwo@wydawnictwo-unitas.pl lub lub pisemnie pocztą tradycyjną,

na adres:

Wydawnictwo Diecezji Siedleckiej UNITAS
ul. Bpa I. Świrskiego 56, 08-110 SIEDLCE
z dopiskiem "Zwrot"

Jeżeli zakupiony towar nie spełnił Twoich oczekiwań, możesz go zwrócić także w sekretariacie Radia Podlasie mieszczącym się przy ul. Bpa I. Świrskiego 56 w Siedlcach, w godzinach jego otwarcia pn. - pt.: 9:00 - 17:00.

Odstępując od umowy, możesz skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

Wzór formularza odstąpienia od umowy zawarty jest w załączniku nr 2 do ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827 z późn. zm.), dodatkowo jest załączony do wysłanej przez nas po złożeniu przez Ciebie zamówienia wiadomości elektronicznej z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia do realizacji, a także do przesyłki, którą otrzymałeś wraz z zamówioną rzeczą. Wzór formularza odstąpienia od umowy można także pobrać klikając w poniższy link:

/uploads/frmularz_odpstapienia_Unitas.pdf

Do zachowania terminu do odstąpienia od umowy wystarczy, abyś wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego Ci prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. 

W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy Ci wszystkie otrzymane od Ciebie płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy, z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Ciebie sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas.

Zwrotu płatności dokonamy niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Twojej decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. Zwrot płatności zostanie dokonany przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Ciebie użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziłeś się na inny sposób zwrotu. Możesz poinformować nas o tym, na przykład wykonując prawo odstąpienia od umowy lub kontaktując się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: wydawnictwo@wydawnictwo-unitas.pl. W każdym przypadku nie poniesiesz żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Prosimy odesłać lub przekazać nam rzecz niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowałeś nas o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślesz rzecz przed upływem terminu 14 dni na adres:

Wydawnictwo Diecezji Siedleckiej UNITAS
ul. Bpa I. Świrskiego 56, 08-110 SIEDLCE
z dopiskiem "Zwrot"

Zwróć uwagę na odpowiednie zabezpieczenie towaru przed uszkodzeniem w przesyłce. Będziesz musiał ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Prosimy o nieprzesyłanie przesyłek „za pobraniem” oraz przesyłek na koszt odbiorcy. Możesz również zwrócić rzecz w naszym sklepie mieszczącym się przy ul Szkolnej 22 w Siedlcach, w godzinach jego otwarcia.

Odpowiadasz tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Jeśli chcesz, możesz odesłać lub przekazać nam zwracaną rzecz razem z informacją dotyczącą wykonania przysługującego Ci prawa odstąpienia od umowy. Nie jest to jednak konieczne i zależy tylko od Ciebie.