Prawo do odstąpienia od umowy

Regulamin zwrotów -  sklepu internetowego Wydawnictwa Diecezji Siedleckiej UNITAS

  1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki.
  2. Zwroty są przyjmowane tylko wówczas, gdy towar nie był używany, ani nie został w żaden sposób zniszczony. Zwracany towar należy odsyłać razem z otrzymaną z nim fakturą lub paragonem. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta. Koszt odesłania towaru pokrywa zwracający.
  3. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady techniczne może skorzystać ze świadczeń gwarancyjnych bezpośrednio w Wydawnictwie. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń mechanicznych, powstałych podczas dostawy, należy wypełnić protokół uszkodzenia towaru u kuriera lub skierować reklamację bezpośrednio do sprzedawcy. Klient powinien odesłać wadliwy produkt przesyłką pocztową na adres sklepu wraz z fakturą lub paragonem (adres: ul. Szkolna 22; 08-110 Siedlce). Reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez sklep przesyłki z reklamowanym produktem. W przypadku uzasadnionej reklamacji, towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (np. z powodu wyczerpania nakładu), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru.
  4. Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego, sklep zwraca natychmiast po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji.

aktualizowano: 19.01.2018 r.

Odstąpienie od umowy/Zwroty

Będąc Konsumentem masz prawo odstąpić od umowy w Sklepie internetowym Wydawnictwa Diecezji Siedleckiej UNITAS w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. W przypadku umowy zobowiązującej do przeniesienia własności rzeczy, termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym objąłeś towar w posiadanie lub w którym wskazana przez Ciebie osoba trzecia inna niż przewoźnik weszła w posiadanie towaru.

W przypadku umowy zobowiązującej do przeniesienia własności wielu rzeczy, które są dostarczane osobno lub umowy zobowiązującej do przeniesienia własności rzeczy dostarczanych partiami lub w częściach, bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się od dnia, w którym objąłeś w posiadanie ostatnią z rzeczy, ostatnią partię lub część albo w którym wskazana przez Ciebie osoba trzecia inna niż przewoźnik weszła w posiadanie ostatniej z rzeczy, ostatniej partii lub części. Natomiast w przypadku umów o świadczenie usług, bieg 14-dniowy terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się od dnia zawarcia umowy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, musisz poinformować nas o swojej decyzji o  odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia, na przykład przez pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną. Oświadczenie możesz przesłać na przykład za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: wydawnictwo@wydawnictwo-unitas.pl lub lub pisemnie pocztą tradycyjną,

na adres:

Wydawnictwo Diecezji Siedleckiej UNITAS
ul. Bpa I. Świrskiego 56, 08-110 SIEDLCE
z dopiskiem "Zwrot"

Jeżeli zakupiony towar nie spełnił Twoich oczekiwań, możesz go zwrócić także w sekretariacie Radia Podlasie mieszczącym się przy ul. Bpa I. Świrskiego 56 w Siedlcach, w godzinach jego otwarcia pn. - pt.: 9:00 - 17:00.

Odstępując od umowy, możesz skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

Wzór formularza odstąpienia od umowy zawarty jest w załączniku nr 2 do ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827 z późn. zm.), dodatkowo jest załączony do wysłanej przez nas po złożeniu przez Ciebie zamówienia wiadomości elektronicznej z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia do realizacji, a także do przesyłki, którą otrzymałeś wraz z zamówioną rzeczą. Wzór formularza odstąpienia od umowy można także pobrać klikając w poniższy link:

Pobierz formularz odstąpienia od umowy

Do zachowania terminu do odstąpienia od umowy wystarczy, abyś wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego Ci prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. 

W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy Ci wszystkie otrzymane od Ciebie płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy, z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Ciebie sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas.

Zwrotu płatności dokonamy niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Twojej decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. Zwrot płatności zostanie dokonany przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Ciebie użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziłeś się na inny sposób zwrotu. Możesz poinformować nas o tym, na przykład wykonując prawo odstąpienia od umowy lub kontaktując się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: wydawnictwo@wydawnictwo-unitas.pl. W każdym przypadku nie poniesiesz żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Prosimy odesłać lub przekazać nam rzecz niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowałeś nas o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślesz rzecz przed upływem terminu 14 dni na adres:

Wydawnictwo Diecezji Siedleckiej UNITAS
ul. Bpa I. Świrskiego 56, 08-110 SIEDLCE
z dopiskiem "Zwrot"

Zwróć uwagę na odpowiednie zabezpieczenie towaru przed uszkodzeniem w przesyłce. Będziesz musiał ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Prosimy o nieprzesyłanie przesyłek „za pobraniem” oraz przesyłek na koszt odbiorcy. Możesz również zwrócić rzecz w naszym sklepie mieszczącym się przy ul Szkolnej 22 w Siedlcach, w godzinach jego otwarcia.

Odpowiadasz tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Jeśli chcesz, możesz odesłać lub przekazać nam zwracaną rzecz razem z informacją dotyczącą wykonania przysługującego Ci prawa odstąpienia od umowy. Nie jest to jednak konieczne i zależy tylko od Ciebie.