Święty Jozafat Kuncewicz. Opowieść o miłości mocniejszej niż śmierć

W listopadzie 2023 r. przyda 400 rocznica męczeńskiej śmierci św. Jozafata Kuncewicza – drugorzędnego patrona Diecezji Siedleckiej. Z tej okazji Wydawnictwo „Unitas” zaprasza do zapoznania się z niezwykłą książką – „Święty Jozafat Kuncewicz. Opowieścią o miłości mocniejszej niż śmierć” przygotowanej przez ks. prał. dr. Zbigniewa Sobolewskiego – cenionego autora wielu publikacji.

Autor przedstawia losy młodego Iwana Kunczyca, późniejszego o. Jozafata ze Zgromadzenia Bazylianów i jego posługę jako Arcybiskupa Połocka. Ukazuje przy tym kontekst historyczny powstania Kościoła Unickiego oraz opowiada trudną drogę relikwii Męczennika.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 183
  • Waga: 0.58 kg
  • Dostępność: Jest Jest  (185 szt.)

  • Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 30,00 zł brutto
  • 45,00 zł 35,00 zł
  • szt.

Sięgając po tę lekturę, można poznać tego losy wielkiego świętego, który troskę o jedność z Kościołem w Rzymie przypłacił własnym życiem. Dzięki tej publikacji możemy poznać nie tylko koleje życia tego męczennika ale zrozumieć również czego dziś może nas nauczyć św. Jozafat i wejść w spotkanie z nim na modlitwie, dzięki zamieszczonym w publikacji wielu modlitwom przez jego wstawiennictwo (m.in. akatystowi, nowennom, wezwaniom w różnych potrzebach), a nawet pieśniom ku czci tego niebieskiego patrona.

Warto poznawać trudne dzieje Kościoła Unickiego, którego pamięć i dziedzictwo kultywuje Kościół Siedlecki oraz odkrywać świadectwo życia pełnego cnót i pokornej służby Bogu, Kościołowi i wierności Ojcu Świętemu, okupionych przelaną krwią męczeńską św. Jozafata – do którego swoistej szkoły możemy przystąpić, biorąc do ręki tę książkę i rozważając w sercu zawarte w niej treści.