Genesis + Apocalypsis ZESTAW CD

Biblijna wizja początków i końca świata ujęta w epickich, symfonicznych brzmieniach.

 

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 174
  • Dostępność: Jest Jest  (200 szt.)
  • 50,00 zł 40,00 zł
  • szt.

GENESIS

Jedną z największych zagadek ludzkości jest pochodzenie wszechświata. Tematem tym fascynują się zarówno środowiska naukowe, ale i ludzie wierzący, którzy w malowniczych opisach zawartych na kartach Księgi Rodzaju dopatrują się pewnej symboliki. Album Genesis próbuje zarzucić pomost między nauką a religią, tworząc fascynujący, muzyczny pejzaż powstawania wszechświata. W iście hollywoodzkich, symfonicznych brzmieniach, przedstawia skomplikowany proces powstawania czasu, przestrzeni, materii oraz życia. Czterdziestominutowy album skłania do refleksji nad potęgą i ogromem stworzenia. Zachęca również do odbycia tej muzycznej podróży na swój własny, kreatywny sposób...

 

APOCALYPSIS

Wizja końca świata może zarówno napawać trwogą, jak i fascynować swoim spektakularnym przebiegiem. APOCALYPSIS to 40-minutowa opowieść o czasach ostatecznych podzielona umownie na pięć rozdziałów. Zaczyna się od prologu symbolizującego pełnię czasów. Sercem kompozycji jest dwudziestominutowe Dies Irae opisujące tytułową apokalipsę. Dwa kolejne utwory to wyobrażenie biblijnego Sądu Ostatecznego oraz wieczności. Na płycie znalazły się także dwa bonusowe fragmenty poszerzające podstawowy program kompozycji o dodatkowe wątki. Wszystko to w podniosłej formie inspirowanej hollywoodzką muzyką filmową.

 

 

 

Autorem muzyki jest Tomasz Goska – realizator dźwięku i producent muzyczny pracujący w KRP, wielki pasjonat filmu oraz muzyki filmowej, felietonista magazynu Presto, a także redaktor naczelny największego w Polsce serwisu internetowego poświęconego muzyce filmowej, FilmMusic.pl.