Dobra książka z dobrej strony
Służymy ewangelizacji i rozwojowi człowieka

Z ziemi chełmskiej - audiobook

Książka ta,  to przejmujące opowiadania o losach Unitów – prostych ludzi, którzy pozostali wierni Chrystusowi, nie tylko w znaczeniu wierności przynależności do Kościoła, ale przede wszystkim dlatego, że nie stawiali oporu złemu; że nie oddawali złem za złe, gotowi byli oddać życie za wiarę. To historie bohaterów narodowych, bowiem Unici bronili także polskości w konfrontacji z carskim zaborcą.

 

Głosu przy tej produkcji użyczył Dariusz Kowalski – pochodzący z Siemiatycz aktor

teatralny, filmowy i dubbingowy. Widzowie identyfikują jego osobę z rolą cynicznego

Janusza Tracza, przedsiębiorczego biznesmena w serialu „Plebania”.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 178
  • Waga: 0.15 kg
  • Dostępność: Jest Jest  (200 szt.)

  • 25,00 zł
  • szt.

Książka „Z ziemi chełmskiej” autorstwa Władysława Stanisława Reymonta opisuje losy Unitów, którymi interesował się autor. Dla bliższego zapoznania się z historią ich prześladowań przebywał przez jakiś czas na Podlasiu i Chełmszczyźnie. Swoje doświadczenia zawarł w zbiorze reportaży literackich, gdzie m.in. tak pisze: „słuchając tych cichych, monotonnie smutnych opowiadań, pełnych nieustannej walki, nieznanych bohaterstw, niezachwialnej wiary i bezgranicznego poświęcenia, zdawało mi się, że gromada chrześcijan z czasów Dioklecjana opowiada mi swoje krwawe wstrząsające dzieje”. Wśród wielu wspomnianych w książce miejscowości znajdujemy bliskie nam nazwy, jak Łomazy, Piszczac, Białą Podlaską, Horbów, Pratulin, Janów, Hrud.

 

Nagrań audiobooka dokonano w studiu nagraniowym Katolickiego Radia Podlasie

w Siedlcach.

 

Muzykę skomponował Tomasz Goska.

 

Audiobook „Z ziemi chełmskiej” powstał dzięki wsparciu finansowemu, które zostało udzielone przez Stowarzyszenie Pamięci Unitów Podlaskich „Martyrium” oraz Kapitułę Kolegiacką Łukowską.