W drodze na Golgotę

Rozważania Drogi Krzyżowej

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 063
  • Kod producenta: 978-83-61071-73-0
  • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)
  • szt.
  • 12,00 zł / szt.
  • Niedostępny
Od początku istnienia Katolickiego Radia Podlasie w okresie Wielkiego Postu na antenie rozgłośni prowadzone są rozważania drogi krzyżowej. Teksty rozważań przygotowują słuchacze, przyjaciele, zaprzyjaźnione z radiem grupy modlitewne, grupy młodzieżowe, szkolne oraz przedstawiciele Koła Przyjaciół Radia.

Stało się już tradycją, że w Wielki Piątek rozważania drogi krzyżowej nagrywają pracownicy radia, a od kilku lat tekst tych rozważań jest wybierany w drodze konkursu, organizowanego przez Katolickie Radio Podlasie i Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl.

Słuchacze radia i Czytelnicy portalu mają okazję wziąć udział w tworzeniu tego niezwykłego nagrania. Konkurs ogłaszany jest na początku Wielkiego Postu. Wybrane przez jury konkursu rozważania są następnie nagrywane w radiowym studio przez pracowników Katolickiego Radia Podlasie i po zmontowaniu emitowane w Wielki Piątek o godzinie 15.00. W ten sposób czynnie włączamy się w obchody Triduum Paschalnego.

W dotychczasowych edycjach konkursu, na które napłynęło kilkadziesiąt autorskich tekstów, wybrane zostały rozważania napisane przez panią Agnieszkę Budek z Warszawy i panią Edytę Kowaluk z Terespola.

Interesujących tekstów było jednak znacznie więcej, stąd pomysł publikacji w której przedstawiamy Państwu najbardziej przejmujące, głębokie w treści, osobiste i najciekawsze autorskie teksty rozważań stacji drogi krzyżowej, nadesłane na konkurs, organizowany przez Katolickie Radio Podlasie i Regionalny Portal  Informacyjny podlasie24.pl.

Redakcje
Katolickiego Radia Podlasie
i Regionalnego Portalu Informacyjnego podlasie24.pl


Spis autorów:
1. Agnieszka Maria Budek
2. Krzysztof Czupyt
3. Natalia Jeleń
4. Magdalena Karwacka
5. Monika Klepacka
6. Agnieszka Kowalczyk
7. Edyta Kowaluk
8. Dawid Miszkurka
9. Ewa Sęderska
10. Elżbieta Skowronek
11. Arkadiusz Stosur
12. Euzebiusz Zieliński
13. KSM przy Parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie

Autor: Praca zbiorowa
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: Unitas - Wydawnictwo Diecezji Siedleckiej
Liczba stron: 178
ISBN: 978-83-61071-73-0
Format: A5
Oprawa: Miękka