Model kapłana i duszpasterza

vademecum duchowości i tożsamości współczesnego kapłana

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 37
  • Kod producenta: 978-83-61071-00-6
  • Waga: 0.15 kg
  • Dostępność: Jest Jest  (60 szt.)
  • szt.
  • 9,00 zł / szt.

Podtytuł: Szkice studentów teologii na podstawie lektury wczesnochrześcijańskiej zredagowane pod kierunkiem ks. Gezegorza Jaśkiewicza
Autor: ks. Grzegorz Jaśkiewicz
Rok wydania: 2007
Wydawnictwo: Unitas - Wydawnictwo Diecezji Siedleckiej
Liczba stron: 95
ISBN: 978-83-61071-00-6
Format: A5
Oprawa: Miękka
W zamyśle redaktora ma to być vademecum duchowości i tożsamości współczesnego kapłana, zebranie konkretnych postanowień, stwierdzeń czy nawet cytatów zaczerpniętych ze starożytności chrześcijańskiej, które są dzisiaj aktualne. Pod tym kątem mieli prowadzić poszukiwania ci, którzy się przygotowują do kapłaństwa, aby utwalić sobie jego ideał czy właściwą osobowość głosiciela słowa Bożego. Każdy punkt stanowi okazję do zapoznania się z konkretną postacią lub działami i może służyć popularyzacji i patrystyki. Poszczególne opracowania były pisane przez kleryków czwartego roku Wyższego Seminarium Duchwnego w Siedlcach. Różnią się zatem stylem, opracowaniem i formą interpretacji, jak również indywidualnym zapisem aparatu naukowego.
Ważne wypowiedzi czy zwroty zostały podane kursywą, a w niektórych wypadkach pogrubiono je, aby książka przyciągała "mocnymi" sformułowaniami, ciągle aktualnymi, mimo iż pochodzą ze starożytności. Próbujemy uczyć się rzetelności naukowej i właściwej metody. Nie ulega watpliwości, że jest to studium wyczerpujące, jednak ta prezentacja może być bodźcem do wydawania nowych, w oparciu o jednego autora albo określone środowisko. W porządkowaniu tekstów tego typu redaktor na zrozumiałe trudności, zwłaszcza że jest praca o charakterze pionierskim.
Tę pracę redaktorską dedykuję wszystkim Kapłanom.
Ks.  Grzegorz  Jaśkiewicz