Liban. Więcej niż przewodnik.

Przewodnik po Libanie. Wydanie ilustrowane, na papierze kredowym. Autorzy prezentują Liban w układzie rozdziałów:

Liban (gdzie opisują podstawowe dane geograficzne, praktyczne wskazówki podróży, klimat, kuchnię i inne cenne dla podróżnika aspekty wyprawy do tego kraju)

Polacy w Libanie

Dzieje gór Libanu

Liban w Biblii

Kościół Maronicki

Liban Nowożytny

Ludność

i poszczególne regiony i miejscowości warte odwiedzenia (najobszerniejszy rozdział)

stron 219

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 153
  • Kod producenta: 978-83-941100-2-4
  • Waga: 0.4 kg
  • Dostępność: Jest Jest  (9 szt.)
  • szt.
  • 60,00 zł 50,00 zł / szt.

Autorzy:

Kazimierz Jan Gajowy - w latach 1987-1993 pracował jako wychowawca w Salezjańskim Centrum Młodzieżowym w El-Houssoun w Libanie. W tym samym czasie ukończył Pontificium Insitutum Arabicorum et Islamologiae w Rzymie. W latach 1993-1998 był dyrektorem Salezjańskiego Centrum Młodzieżowego w Libanie. Następnie w latach 1998-2001 studiował na Uniwersytecie w Caen we Francji. W latach 2001-2006 był dyrektorem szkoły "Don Bosco Technique Fidar". Misjonarz na Bliskim Wschodzie, arabista i pedagog pracujący na rzecz pokoju i solidarności między ludźmi różnych kultur i religii.

Autor wielu publikacji na temat konfliktów na Bliskim Wschodzie i dialogu muzułmańsko-chrześcijańskiego. Autor książki "Życie Obok Wojny", będącej obszernym kalendarzem wydarzeń z lipca i sierpnia 2006 roku, podczas konfliktu zbrojnego pomiędzy Hezbollahem a Izraelem oraz tomiku poetyckiego "Malowane Lustro". Kompozytor i autor tekstów dziesiątek utworów wydanych w Polsce i za granicą.

Obecnie mieszka w Libanie. Włączył się w nurt kościoła maronickiego pozostającego w łączności z Rzymem. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem dzieli się z licznymi pielgrzymami i turystami z Polski.Od dłuzszego czasu jest redaktorem Studia Bejrut, polskiej rozgłośni Radio Wnet.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski "Polonia Rrestituta" za pomoc w ewakuacji Polaków z Libanu w trakcie konfliktu zbrojnego.

 

Paweł Rakowski jest absolwentem Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu warszawskiego oraz Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu jagiellońskiego. Bloger i autor tekstów oraz reportaży o tematyce bliskowschodniej, kresowej oraz o przemianach współczesnego świata. Prowadzący cykl "Rozmowy Kresowe" i "Rozmowy Bliskowschodnie" na vod.gp. i współprowadzący Studio Bejrut w radio Wnet, Polskiego radia 24, NCzasTV. Przewodnik pielgrzymkowy i turystyczny po Bliskim Wschodzie i Kresach wschodnich. Interesuje się polską myślą polityczną i historyczną, Kościołami orientalnymi, krajami od Iranu po Suez, Kresami Wschodnimi, geopolityką, mniejszościami etnicznymi i religijnymi w Lewancie, konfliktem arabsko-izraelskim, II Rzeczpospolitą, myślą i ideą konserwatywną.