Horyzonty miłości

Jan Paweł II, miłość społeczna

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 024
  • Kod producenta: 978-83-61071-93-8
  • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)
  • szt.
  • 16,00 zł / szt.
  • Niedostępny
     Czy przy dzisiejszym pędzie cywilizacji człowiek staje się lepszy, duchowo dojrzalszy, bardziej świadomy swego człowieczeństwa? Czy w ludziach i pomiędzy nimi, pomiędzy społeczeństwami i narodami rośnie miłość, wzrasta sprawiedliwość, solidarność? Czy współcześnie żyjący człowiek radzi sobie z egoizmem? Czy nie pragnie obsesyjnie panować nad innymi? Te i podobne pytania prowokują do pochylenia się nad tematem miłości w powiązaniu ze sprawiedliwością, zwłaszcza w wymiarze społecznym.
     Książka „Horyzonty miłości...” stanowi podpowiedź, na jakich zasadach budować życie społeczne, jak realizować swoją aktywność zawodową i gospodarczo-ekonomiczną, jak wychodzić z zamknięcia i podejmować obywatelskie uczestnictwo w politycznym życiu demokratycznego państwa, budować pokój w narodzie i przyczyniać się do pokoju w wymiarze międzynarodowym.
     Publikacja, którą oddaję w Państwa ręce, podejmuje próbę odnalezienia istoty miłości społecznej w nauczaniu Jana Pawła II, odnajduje jej nowe „imiona”: «solidarność» i «miłość miłosierną», wreszcie pochyla się nad przebaczeniem, nad dziedziną pracy – godnością pracy ludzkiej, jej wpływem na kształtowanie więzi międzyludzkich oraz zasadami, których respektowanie może zmienić życie ludzi pracy na lepsze. Traktuje również o zasadach funkcjonowania demokratycznego państwa praworządnego, szanującego wrodzone prawa człowieka, szczególnie prawo do życia i ogólnoludzkie wartości, ukazując ponadto rolę miłości społecznej w budowaniu demokracji i pokoju na świecie. Zapraszam do lektury!
Autor

Autor: O. Zdzisław Szymczycha SSCC
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Unitas - Wydawnictwo Diecezji Siedleckiej
Liczba stron: 172
ISBN: 978-83-61071-93-8
Format: A5
Oprawa: Miękka